1. in de middeleeuwen, maar reeds vanaf de vierde eeuw, hechtte men veel belang aan, onder andere, één bepaalde apocriefe bybel-passage, waar heden helemaal nooit meer naar wordt omgezien: een scène waarin jezus afdaalt in de hel, waar hy de heiligen gaat bevryden, die daar door satan werden opgesloten.
2. de levenskunstenaar billy name heette eigenlyk billy linich. op een dag moest hy een formulier invullen. bovenaan op dat formulier stond genoteerd: "name". in plaats van daaràchter zyn naam te noteren, noteerde hy zyn naam,- alleen zyn voornaam -, daarvoor.
3. francis drake (1540-1596) was de eerste engelsman die de hele wereld rondreisde - maar ook een van de eerste engelse slavenhandelaren.
4. wat heftig onderschat wordt, is het gegeven dat de entourage van andy warhol moet worden aangeduid als de uitvinders van het geïmproviseerde solo-dansen zoals heden in discotheken iederéén danst. tot vlak voor warhol was er alleen de mambo en de twist, en daarvoor de swing, et cetera. het alleen en los dansen, is begonnen tydens de "exploding plastic inevitable"-events van warhol.

Geen opmerkingen:
Een reactie posten
reageer hier en nu