vrijdag 17 december 2021

vreemde heilige

mozes.

een der grootsten.

"mozes" betekent éigenlyk: "geboren uit toth" - deze "toth" zynde een antieke egyptische god, dus zodaning lang geleden, lang voor iedere minste millimeter van christendom...  die toth is de god van de maan, de magie en de kalender... zyn bynaam was "de baviaan met het mooie gezicht"...

mozes leefde misschien in de 10e eeuw voor christus. anderen identificeren hem met de egyptische farao ramses, en dateren hem daarom rond 1300 voor christus.

als mozes al echt heeft bestaan, was hy al zeker niet de man die de geboden ontwierp.

zyn graf is nooit gevonden, al beweren sommigen dat hy 8 kilometers ten zuiden van jericho, aan de rand van de woestyn van judea ligt begraven, waar nadien alleszins wel een grafkoepel werd opgetrokken.

het verhaal van zyn geboorte, het vondelingenschap in een rieten mandje op het water, schynt helemaal te zyn ontleend aan het geboorteverhaal van sargon van akkat, de stichter van dat grote ryk in mesopotamië, 2300 jaar voor christus.

de historische biographie van mozes kan niet totààl naar de prullenmand worden verwezen, daar vele steden en andere gegevens die met hem tezamengaan, wél allemaal historisch zyn.

ook mogen we er vrywel zeker van zyn dat hy het gospel-liedjes "mozes fought the battle of jericho", zelf best wel zou hebben geapprecieerd.

2 opmerkingen:

Marc Buggenhout zei

inderdaad veel verhalen uit het oude testament komen van de Sumeriërs.
Ooit iets gelezen van Zacharias Sitchin? Bram vermeulen heeft er ook ooit eens een lezing over gemaakt die ik ooit eens stoemelings ben tegengekomen op tv.

Vitalski zei

ik zal dat eens lezen...